0
0
0
s2sdefault
Azok a tanulók, akik hónapról hónapra pontosan beküldték a szülői levélhez kapcsolódó feladatsor megoldásait, jutalomként kirándulást kaptak. Először a Velencei-tó partján fekvő Agárdpusztára mentünk, ahol a Gárdonyi rönkvárban „kalandok” vártak a szentmargitos tanulókra. A Gárdonyi rönkvár az Egri vár kicsinyített mása. A gyerekek életre keltették Gárdonyi Géza Egri csillagok című regényét. Játékukkal megidézték az 1552-es várvédők tetteit. Egy órára törökként, vagy magyarként harcolhattak. A várcsata után megtekintettük Gárdonyi Géza szülőházát. Azután a Velencei-tó partján tettünk egy kis sétát. Hazafelé Tabajdon megálltunk, ahol a Mezítlábas parkban sétáltunk kellemes árnyékot nyújtó fák között egy patak mellett, természetesen mezítláb huszonegyféle járófelületen (pl érdes bazalton, süppedős tőzegen, fenyőtobozon stb). Fönt a dombon remek kilátásban gyönyörködtettünk. Reméljük, hogy szép élményekkel gazdagodtak a tanulóink, s ezután még érdeklődőbbek lesznek a természet apró csodái és az eleink hősi tettei iránt. Biztatunk benneteket, hogy a következő tanévben is lelkesen oldjátok majd a Takis rejtvényeket.