0
0
0
s2sdefault
„Nem kell beszélni róla sohasem, de mindig, mindig gondoljunk reá.” A Trianon című vers néhány sorának felidézésével emlékeztek meg iskolánk tanulói június 4-én, a trianoni diktátum aláírásáról, mely oly súlyosan érintette országunkat. A vers a hatodikosok emlékműsorában kapott szerepet. Diákjaink vetítéssel, zenével és versekkel tarkított műsorukban megpróbálták elmagyarázni iskolatársaiknak a még ma is érthetetlen és nehezen elfogadható 95 évvel ezelőtti döntést, melynek következtében hazánk elvesztette területének több mint 2/3-át, lakosságának jelentős részét. A döntést megváltoztatni nem tudjuk, de az Országgyűlés 2010. május 31-én a Nemzeti összetartozás napjává nyilvánította az első világháborút lezáró trianoni békeszerződés aláírásának napját, június 4-ét. Ennek fontosságáról és jelentőségéről is szót ejtett Turzáné Papp Erika igazgatónő, és buzdította diákjainkat a határon túli magyar lakta területek felkeresésére, megismerésére családjaikkal. Mi magunk szintén igyekszünk tettekben is példát mutatni, hisz a Határtalanul pályázat segítségével, ősszel eljuthattak hetedikes tanulónk a Vajdaságba. Tantestületünk pedig Kárpátalján és Erdélyben járt. Mert a döntést ugyan megváltoztatni nem tudjuk, de mint Juhász Gyula írta: „mindig gondoljunk reá!”