0
0
0
s2sdefault
Iskolánk 2014-ben száztizennyolcmillió forint támogatást nyert energetikai korszerűsítés projekthez. A beruházás kapcsán az épület hőszigetelése, nyílászáróinak cseréje és napelemes rendszer kiépítése valósult meg. A felújítás 2015-ben fejeződött be. Május 21-én, meghitt ünnepség keretében áldotta meg Spányi Antal megyés püspök atya a megújult épületet a támogatók, diákjaink, a tanárok és szülők körében. A főpásztor örömét fejezte ki, hogy az egyházmegye területén működő iskolák sorra megújulnak és bővülnek. A pályázat fő mozgatója, Bencsik János képviselő úr is jelen volt az ünnepségen és elmondta, fontos, hogy az egyházi iskolák is kapjanak lehetőséget és kvóta alapján részesüljenek a környezeti- és energiaprogramból. Diákjaink is örömmel fogadták, hogy szeretett iskolájuk szebb külsőt kapott. Az iskolai kápolnában zenés-verses műsorral köszöntük meg támogatóinknak a megújult iskolát.