Péntek délután, miután diákjaink hazatértek hétvégi pihenőjükre, újra benépesült iskolánk. A leendő elsősöket és szüleiket hívtuk, vártuk egy kis ismerkedésre, tájékozódásra. Az érkező apróságokat a tanító nénik üdvözölték, majd Turzáné Papp Erika köszöntötte az egybegyűlteket az aulában. Az izgalmak oldása érdekében iskolánk diákjai egy kis ajándékműsorral kedveskedtek leendő társaiknak. Ezután kettévált a vendégsereg. Az apróságok a tanító nénik társaságában indultak el, hogy sportvetélkedőn és kézműves foglalkozáson töltsék hasznosan az időt, míg szüleik az igazgatónő kíséretében bebarangolták az iskola épületét. A felnőttek bekukkantottak a tantermekbe, az iskolai kápolnába, a könyvtárba. S míg a csemeték a padban ülve játékos feladatlap segítségével belekóstolhattak az iskolás létbe, szüleik az előtérben ülve a már évek óta jól bevált vetítéses iskola bemutatót nézték meg és kérdéseiket tehették fel. Gyorsan elröppent a másfél óra. A vidám, de kissé fáradt csöppségeket egy kis süteménnyel és ásványvízzel kínáltuk hazaindulás előtt, s bíztattuk, hogy nézzenek be hozzánk március 20-án is, a 2. Csengőszó rendezvényünkre.