A pénteki napot ünnepi szentmisével kezdtük. Attila atya példabeszédében kiemelte a tisztaság, az önfeláldozás és önzetlenség fontosságát, s felidézte Margit rövid életének főbb állomásait. Margit Dalmáciában született, Klissza városában. Anyja a bizánci Laszkarisz Mária, atyja IV. Béla magyar király, aki szent Erzsébet fiútestvére volt. Szüleinek még megszületése előtt el kellett menekülniük az országból a tatárok elől, így megfogadták, hogy leendő gyermeküket, Margitot Istennek ajándékozzák, ha segítségükre lesz az ellenséggel szemben. Béla és Mária nem vonakodott fogadalmát teljesíteni, s amikor Margit 3 éves lett, átadták a domonkos nővéreknek Veszprémben. Atyja később a Nyulak szigetén, a mai Margit szigeten kolostort építtetett számára. Egész életét a vezeklésnek szentelte. 1254-ben, huszonnyolc éves korában halt meg. Halála után közel 700 évvel, 1943-ban szentté avatták. Legendás életének jelképévé vált a liliom. Az ötödik osztályosok hittan órákon felkészültek egy szent Margit életét bemutató misztérium játékkal. Az általuk előadott képekkel, zenével színesített mű, még közelebb hozta tanulóinkhoz iskolánk névadóját.