November 13–án, a Magyar Nyelv napján rendhagyó ének órára gyűltek össze diákjaink a tornateremben. A gondolat több mint egy évvel ezelőtt fogalmazódott meg bennünk, amikor intézményünk jubileumi 20. évét ünnepeltük. Ekkor hívtuk meg a Muzsikás együttest mintegy születésnapi ajándéknak szánva iskolánk közösségének. Sajnos akkor már nem „fértünk bele” az előjegyzési naptárukba, de nem felejtkeztek meg rólunk, s egy fantasztikus zenei élménnyel gazdagodhattunk közreműködésükkel. A velünk töltött egy órában zenéltek, különleges hangszerekkel ismertettek meg minket, sőt dalra fakasztották még a felső tagozatos nagy diákokat is. Műsoruk címe, mellyel az országot járják: MOLra hangolva. Ez utalás egy felől a zenei nyelvre, másrészt zenei hitvallásuk támogatójára, hogy segítségével és anyagi támogatásával, minél több helyre el tudják juttatni az igényes népzenét. Mi is kedveskedtünk a vendégeknek, népi énekes diákjaink egy felvidéki népdalcsokrot nyújtottak át nekik. Útjuk a bicskei tagintézményünkbe a Szent László Iskolába vezetett, ahol megtartották a nap második énekóráját is, az ottani diákok nagy örömére.