Néhány éve lehetőség van arra, hogy magyarországi diákok határon túli magyarlakta területekre látogassanak egy pályázat útján elnyerhető komoly összegű támogatás segítségével. Az idei tanévben is pályáztunk, s hetedikes diákjaink a bicskei tagintézménnyel közösen 4 felejthetetlen napot töltöttek el a Vajdaságban. Visszaérkezve a szünetekben sokat beszélgettek az ottani élményeikről, tapasztalataikról. Ez azonban kevésnek bizonyult, ezért lehetőséget biztosítottunk egy hosszabb élménybeszámoló megtartására is. A hetedikes utazók házigazdaként kalauzolták végig diáktársaikat a forgószínpadszerűen kialakított helyszíneken, ahol a négy nap képes beszámolóját nézhették meg a tanulók paravánon elhelyezett képkiállításon és vetítéses formában. Bíró Ildikó tanárnő előadásában Wass Albert Üzenet haza című versét hallgatták meg, majd történelmi dokumentumok segítségével felidézték a határok átrendezése után kialakult területi elhelyezkedést és annak következményeit. A nap zárásaként egy vetélkedőn dőlt el, melyik csapat gyűjtötte és raktározta el az emlékezetében a legtöbb információt. Az ehhez kapcsolódó feladatsor javításában és értékelésében újra fontos szerepet kaptak a nap házigazdái, a hetedikesek. Biztosak vagyunk benne, hogy ezzel a projekt nappal nagyon sok értékes tudáshoz sikerült juttatni tanulóinkat.