Minden tanévben a legnehezebb, de egyben a legizgalmasabb feladat az elsős tanító néniknek jut. Így érezte ezt idén is Andrea néni és Andi néni, amikor szeptember első napjaiban az aggódó szülők rájuk bízták a 32 fős csapat összeszoktatását, nevelését, oktatását. Az elmúlt néhány hét alatt látványos haladást értek el, s ezt megmutatandó tartottak nyílt órát október 14-én az érdeklődő családtagok számára. De az apróságok iskolássá érésében nem csak nekik van nagy szerepük, hanem az útra indító intézményeknek, nevezetesen az óvodáknak is. Éppen ezért minden évben lehetőséget biztosítunk az óvó néniknek, hogy kis neveltjeik első lépéseit a tudás birodalmában személyesen is megtekinthessék. Nagy örömünkre, élnek a meghívással és szép számmal megtisztelnek minket és elsőseinket. Az óra megtekintése után hasznos szakmai megbeszélés zajlik még a csemetékről a tanító nénik jelenlegi és az óvó nénik korábbi tapasztalatainak összevetésével. Fontos, hogy az óvoda és az iskola szorosan együttműködve élje mindennapjait, hiszen a cél és a hozzá vezető út közös. Boldog, kiegyensúlyozott, értelmes gyermekek nevelése.