0
0
0
s2sdefault
Az ötödik osztályosok megemlékező műsorára gyűltünk össze hétfőn délben a tornateremben. Osztályfőnökükkel, Bíró Ildikóval már napok óta izgatottan gyakoroltak, hogy méltó módon idézhessék elénk a 165 évvel ezelőtti eseményeket. Előadásukat legfiatalabb tanítványaink is nagy érdeklődéssel figyelték. A visszaemlékezés után megható pillanatok következtek. Apró fiúk és lányok foglalták el a színpadot, hogy megmutassák nekünk és szüleiknek, nagyszüleiknek az elmúlt néhány hét közösséggé formálódásának eredményét egy rövidke műsor formájában. Iskolánk sok éves hagyománya az új diákok eskütétele és polgárrá fogadása. Ez többnyire az első osztályosokat érinti, de minden évben van néhány magasabb évfolyamba hozzánk érkezett tanuló is. Az eskü szövegének közös elmondása után mindenki személyesen vehette át az igazgatónőtől, Turzáné Papp Erikától a névre szóló tanúsítványt és az iskola emblémájával ellátott nyakkendőt vagy sálat, mely az intézményhez tartozást hivatott erősíteni. Kormányunk immáron negyedik éve minden iskolába eljuttatja a 10 és 14 éveseknek szánt „Nemzeti hitvallást” és „Magyarország alaptörvényét”, melynek átadására is ezen a délelőttön került sor. Az ünnepi események délután folytatódtak, ugyanis 16 órakor koszorúzási ünnepségen vettek részt tantestületünk tagjai és tanulóink. Az Aradi vértanúk terén megtartott városi rendezvényen, a kopjafáknál mi is elhelyeztük a hősök emlékére hozott koszorút.