0
0
0
s2sdefault
“Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa Yehudi Menuhin kezdeményezésre emelte október 1-jét A ZENE VILÁGNAPja rangjára. Ez a nap a zeneművészet legnagyobb alakjaira emlékeztet, segíti a különböző kultúrák zenéinek jobb megismerését.”-ezekkel a gondolatokkal nyitotta meg Ocskai Gabriella tanárnő iskolánkban a hagyományosan minden évben megrendezésre kerülő zenei programunkat. Évről-évre szokás nálunk, hogy ezen a napon egy tanítási óra erejéig összegyűlik az egész iskola a tornateremben és hangszeres zenével, népi énekekkel és természetesen közös énekléssel szórakoztatjuk el a jelenlévőket. Valójában az egész napot a zenének szenteltük, mégpedig oly módon, hogy a tanítási órák közötti szünetben az iskola aulájában örömzenélhettek mindazok, akik voltak elég bátrak, hogy fellépjenek alkalmi “színpadunkon”. Hatalmas sikert arattak ezek a produkciók. Jó volt látni, ahogy a szünetben egyre többen gyűltek össze a szőnyegen és a fotelokban. A szép muzsikaszó azonban nem csak a diákokat vonzotta, mert bizony az irodákból is ki-kikukkantottak néhány percre az ott dolgozók. A kellemes dallamok mellett még az otthonról hozott tízórai is jobban ízlett és az iskolagyümölcs program almái is ízletesebbnek tűntek.