Szent Gellért püspök ünnepén intézményünk valamennyi pedagógusa részt vett azon a szentmisén, melyben Spányi Antal megyés püspök kérte – az Egyházmegye által fenntartott oktatási intézmények püspöki biztos atyáival együtt – a magyarországi katolikus iskolák patrónusának égi közbenjárását a gyermekekért, az intézményekért, s a pedagógushivatás lelkiismeretes gyakorlásáért. A Székesegyházban bemutatott szentmisén mintegy ötszáz pedagógus vett részt. Püspök atya valamennyiüket köszöntötte, s megköszönte áldozatos, sok-sok generációt érintő, jövőt építő munkájukat. Szentbeszédében Szent Gellért püspököt, mint pedagógust állította példaként a jelenlévők elé. A pedagógust, aki feladatul a lelkek gondozását,a sokféle emberi természethez történő alkalmazkodást kapta. Az Egyházmegye hagyományos Szent Gellért napi programja a Szent István Művelődési Házban, a piliscsabai Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola komolyzenei műsorával kezdődött. A délelőtt az Emberi Erőforrások Minisztérium államtitkári kabinetfőnöke Fülöp Attila úr rendkívül szemléletes előadásával folytatódott. A pedagógus azon felelősségéről szólt, mellyel a gyermekek boldogság felé vezetéséért tartozik. Az ünnepség zárásaként Püspök atya itt adta át a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia által alapított Szent Gellért-díjat, melynek arany fokozatát áldozatos, lelkiismeretes tevékenységéért Turzáné Papp Erika, iskolánk igazgatója kapta. Büszkeségünkre még egy kitüntetettnek örvendhettünk. Nagyné Karch Mónika tanácsosi címet kapott. Spányi Antal megyés püspök a nap végén örömteli, békés tanévet kívánt a jelenlévőknek.