0
0
0
s2sdefault
A hagyományokhoz híven tanévnyitónkat Bánhidán a Szent Mihály templomban tartottuk meg. Nagy örömünkre szolgál, hogy szinte már kicsinek tűnik ilyenkor az amúgy méretes templom, mivel diákjainkat szüleik is elkísérik életük e lényeges eseményére. Még nagyobb öröm, hogy ezt nem csak az iskolásléttel most ismerkedő elsősökről mondhatjuk el, hanem az alsó és felső tagozat számos diákjáról. Nagy Lászlótól, iskolánk püspöki biztosától, mint mindig, most is kaptunk útravaló bölcsességet a 2014/2015-ös tanévre. Laci bácsi felidézte saját iskolás emlékeit és felhívta diákjaink figyelmét a tanulás és az olvasás fontosságára. Turzáné Papp Erika igazgatónő, rövid évköszöntő beszédében elmondta, hogy megújuló, szép környezetben, de még a külső munkálatok folytatása mellett kezdhetjük a tanítást, 32 izgatott elsős kisdiákkal. Ez szülőkre, diákokra és pedagógusokra tekintve egyaránt sok türelmet, odafigyelést igényel, hogy az építkezéssel járó nehézségek ellenére elkerüljük a baleseteket. Másnap reggel az iskolai kápolnában összegyűlve, a közösség erejét érezve beszéltük meg az előttünk álló tanév legfontosabb eseményeit, és szokásunkhoz híven köszöntöttük az éppen születésnapjukat ünneplő társainkat, nevelőinket. Sikeres és eredményes tanévet kívánunk minden diákunknak és lélekben mellettük álló szüleiknek!