Cím

8.00-10.00

JELENTKEZÉS

Március 18. - április 1.

(A felvételről szóló határozat: április 14.)

BEIRATKOZÁS

Április 20-21.

A felvételről szóló pozitív határozat esetén.

BEISKOLÁZÁS - 2023 - Gimnázium

Felvételi tájékoztató

NYÍLT NAP

2022. november 21., (hétfő), 9 óra

FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ

2022. november 23., (szerda), 17 óra

ÍRÁSBELI FELVÉTELI

2023. január 21., szombat, 10 óra

INTÉZKEDÉSI TERV

2021. november 22.

Digitális munkarend

SZENT ERZSÉBET ÜNNEPE

Szerdán reggel ünnepi szentmisével kezdtük a napot. Attila atya példabeszédében kiemelte a szeretet és megértés, az önfeláldozás és önzetlenség fontosságát, s röviden felidézte Erzsébet rövid életének főbb állomásait. Erzsébet Magyarországon született, Sárospatakon. Atyja II. András magyar király, anyja a merániai Gertrúd volt, aki a Bánk bán című opera egyik fő alakja. Erzsébetet már négy éves korában eljegyezték Lajossal, Türingia leendő grófjával. Lajos szülei, Hermann gróf és Zsófia grófnő nagy gonddal nevelgette a még gyermekként a wartburgi várba érkező kis királylányt. Lajossal kötött házasságából 3 gyermeke született. Egész életét a szegények és elesettek megsegítésének szentelte. 1231 novemberében megbetegedett. Elajándékozta a még meglévő holmiját, s vigasztalta a mellette lévő nővéreket. 16-án éjfél körül halt meg. Marburgban temették el, s már négy évvel halála után, 1235-ben szentté avatták. Ünnepét 1670-ben vették föl a római naptárba, november 19-re, a temetése napjára. Legendás életének jelképévé vált a rózsa, melyet a nyolcadikosok által előadott Erzsébet oratóriumban is láthattunk. Hagyomány szerint iskolánk végzősei elevenítik meg diáktársaik előtt a szentté avatott magyar királylány életét. Az előadás után minden tanulónk kapott egy Erzsébet cipócskát, olyan kis kenyérkét, melyet a jóságos királylány a kötényéből az éhező szegényeknek osztogatott.

HATÁRTALANUL

Néhány éve lehetőség van arra, hogy magyarországi diákok határon túli magyarlakta területekre látogassanak egy pályázat útján elnyerhető komoly összegű támogatás segítségével. Az idei tanévben újra pályáztunk, s az előző hetedikes évfolyam után most is szerencsésnek bizonyultak tanítványaink.
2018-as kirándulás

Széchenyi 2020

A kedvezményezett neve: Szent Margit Általános Iskola
A projekt címe:
Energetikai korszerűsítés a tatabányai Szent Margit Általános Iskolában
A szerződött támogatás összege: 118.665.175 Ft
A támogatás mértéke: 100%
A projekt tartalmának bemutatása
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2015.03.02.
A projekt azonosító száma: KEOP-4.10.0/E/12-2014-0078