A tatabányai Szent Margit és a bicskei Szent László Iskola tantestületének tagjai és hozzátartozói Gedő Attila püspöki biztos vezetésével Ausztriába utaztak, hogy ellátogassanak a híres zarándokhelyre Mariazellbe. Útközben megálltunk Heiligenkreuzban, ahol a szemerkélő eső ellenére megtekintettük az apátság ciszterci kolostorát, mely közel 1000 éve működik. Úti célunkat elérve végigkövettük Krisztus keresztre feszítésének útját a Kálváriahegyen lévő stációk segítségével, majd megtekintettük a híres mechanikus betlehemet, amely egyedülálló módon 130 mozgó figurával mutat be 12 újtestamentumi jelenetet. A nap zárásaként Attila atya szent misével adott hálát a híres, fából készült Mária kegyszobornál az utazásért. Ministránsként két tanítványa, Maschek Bálint és Botond segédkezett neki. Csodálatos élményekkel gazdagodva, lelkileg feltöltődve tértünk haza.