Szent Gellért napján, Székesfehérváron tartották a katolikus pedagógusok konferenciáját és díjátadóját az egyházmegye területén működő oktatási intézmények számára. Spányi Antal püspök meghívására az ünnep szónoka Udvardy György pécsi püspök volt. Spányi Antal megyés püspök az ünnepi szentmise elején köszöntötte püspöktársát, az egyházmegyei és szerzetesi iskolákból érkezett mintegy 400 pedagógust, valamint a püspöki biztosokat. Udvardy György ünnepi beszédében a keresztény küldetésről beszélt, arról, hogy Jézus hatalommal és erővel az élet tanúságtételére küld bennünket. Missziónk lényegét először saját életünkben kell felfedeznünk. A Szent István Művelődési Házban folytatódó ünnepségen a budakeszi Prohászka Ottokár Gimnázium növendékeinek nagysikerű magyar néptáncos bemutatója következett. Ugrits Tamás püspöki irodaigazgató köszöntő szavai után Udvardy György püspök folytatta gondolatait arról, ki a katolikus pedagógus, mi is a keresztény nevelés lényege. „Valljuk, hogy az ember nevelhető, mert nyitott erre az isteni igazságra.”- hangzott el a beszédben.