Az erdők fohásza

Vándor, ki elhaladsz mellettem, ne emelj rám kezet!
Én vagyok tűzhelyed melege hideg téli éjszakákon,
én vagyok tornácod barátságos fedele,
melynek árnyékába menekülsz a tűző nap elől,
és gyümölcsöm oltja szomjadat.
Én vagyok a gerenda, amely házadat tartja,
én vagyok asztalod lapja,
én vagyok az ágy, melyben fekszel,
a deszka, amelyből csónakodat építed.
Én vagyok házad ajtaja, bölcsőd fája, s koporsód fedele.
Vándor ki elmégy mellettem, hallgasd meg kérésem:
Ne bánts!

Hagyomány iskolánkban, hogy a tavasz kezdetén természetvédelmi napot tartunk. Évről-évre más témát választunk a természet csodálatos és hatalmas tárházából. Idén az ERDŐ kapta a főszerepet. Az erdő sokszínűségét igyekeztünk az iskola aulájában megrendezett kiállítással is szemléltetni. Első osztályos diákjaink szép verseivel és közös dalolásával vette kezdetét szerdán reggel a természetvédelmi nap. A két délelőtt folyamán kicsiknek és nagyoknak egyaránt lehetőségük nyílt a témához kapcsolódó előadásokon részt venni.