Denis Hayes amerikai egyetemi hallgató 1970. április 22-én mozgalmat indított el a Föld védelmében. A Föld napja célja, hogy különféle akciókkal hívják fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára. A mozgalom egyik jelmondata: „Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot? Ehhez a mozgalomhoz kapcsolódva tartottunk pénteken délután az iskolánkban egy kellemes légkörű és hangulatú vetélkedőt, melyet a felső tagozatosoknak hirdettünk meg. Forgószínpadszerűen 7 különböző állomáson mérték össze ügyességüket, földrajzi és egyéb tudományos ismereteiket a 4-4 főből álló csapatok. Számot kellett adniuk Európa térképén való tájékozottságból, a világhálón való gyors információvadászatból, Tatabánya helytörténeti múltjából és plakáttervezésből is. Természetesen a gyakorlati megmérettetés sem maradt el. Két eseménydús óra végén az eredményhirdetés után közös nagy pizzázással zártuk a napot. Aki itt volt nagyszerűen érezte magát, aki nem, jövőre biztosan kedvet kapott.

1. helyezett : Sárossi Bernát, Császár Mária, Sárai Zoltán, Gajdácsi Áron