Országszerte számos színház, kulturális intézmény tart április 11-én ünnepi rendezvényeket. Sok éve hagyomány már, hogy fiatalon elhunyt költőnk, József Attila születésnapján egy pillanatra a versekre, az irodalomra fordítjuk figyelmünket. Ezt tesszük mi is Bíró Ildikó tanárnő irányításával, aki meghonosította iskolánkban a költészetnapi versmaratont. Ezen a péntek délelőttön is szép számú diák gyűlt össze az emeleti aulában, hogy társaik és tanáraik előtt csakúgy saját kedvtelésükre osztályközösségükkel együtt verseket mondjanak. Valóban egymás szórakoztatására és egy kellemes hangulatban együtt töltött délelőtt reményében, hiszen ezen a rendezvényen nem hirdetünk helyezetteket. Nyertes itt mindenki, aki megtanult egy verset, s az is, aki mások szavalatából újabb ihletet, kedvet merített.