Egy Caracasban született kezdeményezés 2005 óta arra hívja a gyermekeket, hogy október 18-án a világ minden táján együtt imádkozzanak a családok, az országok és az egész világ egységéért és békéjéért. II. János Pál pápa e szavakkal ajánlja a rózsafüzért: „Hiszek ezen ima hatásában, mint a családokban és a világon meglevő béke forrásában.” Pio atya pedig így fogalmaz: „Képzeljük csak el, mennyire megváltozna a világ, ha egymillió gyermek imádkozná a rózsafüzért!” Október 18-án 9 órakor iskolánk kápolnájában imádkoztunk mi is egytized rózsafüzért, csatlakozva az egész világot átölelő imalánchoz. Ez a hónap a rózsafüzér hónapja, ezért a kápolnában mi már hetek óta együtt imádkozunk hétfőn egy-egy tizedet. Kicsik és nagyok egyaránt szívesen vállalják az előimádkozó szerepét. Adja Isten, hogy a tiszta gyermeki lelkek imádságos hite jobbá tegye a világot!