KERESZTÚT

Második alkalommal választottuk Tatát helyszínül, hogy a Kálvária dombon végig járjuk Jézus keresztútját. A stációkat hetedikes diáktársaink olvasták fel iskolatársaiknak, hozzágondolva és fűzve a mai ember számára is fontos üzenetet, gondolatokat. Bár az időjárás elég hűvös és szeles volt, a közös együttlét, a lelki töltődés mindenki számára meghatározó és felemelő volt.

HÚSVÉT

A feltámadást dicsőítő húsvétot hosszú felkészülés előzi meg, testben és lélekben. A negyven napos böjt és a lelki gyakorlatok mellett a környezetünk, a természet megújulása is ebben segít. Kedden, a tavaszi szünet előtti utolsó tanítási napon közös ünnepi szentmisén vettünk részt, megemlékezvén Jézus Krisztus keresztre feszítéséről és kínszenvedéséről. A misét megelőző héten 2 alkalommal lehetőséget biztosítottunk a szentgyónásra. A keresztútjárásra a felsőgallai Kálvárián sok család kísérte el Attila atyát. Az iskolában a húsvéti hagyományokat is felelevenítettük, népi locsolóverseket olvastunk, s a nagyobbak igyekeztek néhány finom sütemény receptjét is megtanulni, hogy a locsolókat saját készítésű finomsággal is meglephessék.

KÖLTÉSZET NAPJA

Sok éve hagyomány már, hogy fiatalon elhunyt költőnk, József Attila születésnapján egy pillanatra a versekre, az irodalomra fordítjuk figyelmünket. Ezt tesszük mi is Bíró Ildikó tanárnő irányításával. Idén különleges módon ünnepeltünk. A földszinti aulában olvasósarkot rendeztünk be, ahol a szünetekben és a szabadidőben bárki leülhetett a fotelba olvasgatni, a saját maga által írt verset pedig a paravánra lehetett kitűzni. Ezen a napon vendégeket is fogadtunk. Az iskolai kápolnában összegyűlve a Nemzeti Színház 3 művésze adott nekünk elő verseket.

EHM TÖRTÉNELEM VERSENY

Iskolánk idén is meghirdette a Székesfehérvári Egyházmegye fenntartásában működő intézmények tanulói számára történelemversenyét. A komoly szellemi viadal minden esztendőben azonos témaköre az Árpád-ház története, s ugyancsak hagyományos elem az egyháztörténet. A hat fordulóból álló vetélkedő valamennyi feladatsora komplex tudást, gyors és pontos feladatmegoldást igényelt. A rendkívül változatos feladatok között volt keresztrejtvény, komoly forrásismeretet feltételező idézetek felismerése, lyukas szöveg, fogalmak pontos, szakszerű meghatározása és totó is, de nem hiányozhattak a térképhasználati ismereteket igénylő próbák sem. A hosszú megmérettetést követően ebéddel láttuk vendégül a versenyzőket.

2. CSENGŐSZÓ

Az áprilisi általános iskolai beíratás előtt megtartottuk második CSENGŐSZÓ rendezvényünket, melyen lehetőségük volt az iskolánk iránt érdeklődő szülőknek közvetlenül információkhoz jutni a nálunk folyó munkáról. De mivel az iskolaválasztás fontos szereplője maga az elsőbe készülő gyermek, ezért ilyenkor rájuk is gondolunk. Amíg az anyukák és apukák az intézményvezető tájékoztatóját hallgatták vagy esetleges kérdéseikre kaptak választ, addig az apróságokat egy kis sport és kézműves foglalkozással szórakoztattuk. Az érdeklődés e második rendezvényünkön is nagy volt. Reméljük mindenki hozzájutott a kívánt információkhoz és segítségére lehettünk e nehéz döntés meghozatalában.