Január 22. a Himnusz születésnapja. 1823-ban ezen a napon fejezte be Kölcsey Ferenc nemzeti imádságunk megírását. Néhány éve ezt a napot a Magyar Kultúra Napjaként ünnepeljük. Iskolánkban sem feledkeztünk meg a méltó megemlékezésről. Színjátszósaink Bíró Ildikó tanárnő felkészítésével Kölcseyre és a magyar nyelv szépségeire igyekeztek ráirányítani figyelmünket a gyönyörű idézetcsokorral, versrészletekkel. Kovács Zsófia karvezető irányításával nemzeti kultúránk másik ékkövét, a dalt, a zenét varázsolta elénk az iskolai énekkar. A csodálatos gyermekhangok után szemet gyönyörködtető volt népi kultúránk ápolását bemutató néptánccsoportjaink rövid műsora. Ezen a napon kerítettünk alkalmat az első félév eredményhirdetésére. Felolvastuk azon tanulóink nevét, akik iskolánk hírnevét öregbítették a különböző versenyeken való eredményes részvételükkel.