A MAGYAR KULTÚRA NAPJA

Január 22. a Himnusz születésnapja. 1823-ban ezen a napon fejezte be Kölcsey Ferenc nemzeti imádságunk megírását. Néhány éve ezt a napot a Magyar Kultúra Napjaként ünnepeljük. Iskolánkban sem feledkeztünk meg a méltó megemlékezésről. Színjátszósaink Bíró Ildikó tanárnő felkészítésével Kölcseyre és a magyar nyelv szépségeire igyekeztek ráirányítani figyelmünket a gyönyörű idézetcsokorral, versrészletekkel. Kovács Zsófia karvezető irányításával nemzeti kultúránk másik ékkövét, a dalt, a zenét varázsolta elénk az iskolai énekkar. A csodálatos gyermekhangok után szemet gyönyörködtető volt népi kultúránk ápolását bemutató néptánccsoportjaink rövid műsora. Ezen a napon kerítettünk alkalmat az első félév eredményhirdetésére. Felolvastuk azon tanulóink nevét, akik iskolánk hírnevét öregbítették a különböző versenyeken való eredményes részvételükkel.

SZENT MARGIT ÜNNEPE

Iskolánk névadójára, Szent Margitra emlékezve telt január harmadik hete nálunk. Idén vendég atyát fogadtunk ezen a szép napon, aki példabeszédében kiemelte a tisztaság, az önfeláldozás és önzetlenség fontosságát, s röviden felidézte Margit rövid életének főbb állomásait. A szent életű királylány egész életét a vezeklésnek szentelte. 1254-ben, huszonnyolc éves korában halt meg. Halála után közel 700 évvel, 1943-ban szentté avatták. Legendás életének jelképévé vált a liliom. Az ötödik osztályosok hittan órákon felkészültek egy szent Margit életét bemutató rövid színjátékkal is, mely még közelebb hozta tanulóinkhoz iskolánk névadóját.