Hagyomány nálunk, hogy az ősz folyamán egy vidám sportvetélkedőn látjuk vendégül 3 óvoda iskolába készülő apróságait. A bemelegítő közös torna után felálltak a csapatok a terem két oldalán egymással szemben és elkezdődött a közel egy órás vetélkedés az érmekért és a kupáért, de elsősorban természetesen a mozgás öröméért. A feladatok között szerepelt labdaváltó, babzsák cipelő, padon kúszó, karikákban szökdelő versenyszám. Kissé fáradtan, de rendkívül izgatottan várták a gyerekek és a felnőttek egyaránt a végeredményt. Természetesen senki nem ment haza üres kézzel, hiszen a dobogóról lemaradt picurkáknak is került 1-1 emlékérem a nyakukba, és Sport szelet is mindenkinek jutott, a jól végzett munka jutalmaként. Öröm volt látni a csillogó szemeket és kipirult pofikat.