Szent Erzsébetre emlékezve telt november harmadik hete nálunk. A hétfői napot ünnepi szentmisével kezdtük. Attila atya példabeszédében kiemelte a szeretet és megértés, az önfeláldozás és önzetlenség fontosságát, s röviden felidézte Erzsébet rövid életének főbb állomásait. Erzsébet Magyarországon született, Sárospatakon. Atyja II. András magyar király, anyja merániai Gertrúd volt, aki a Bánk bán című opera egyik fő alakja. Legendás életének jelképévé vált a rózsa, melyet a nyolcadikosok által előadott Erzsébet oratóriumban is láthattunk. Hagyomány szerint iskolánk végzősei elevenítik meg diáktársaik előtt a szentté avatott magyar királylány életét. Az előadás után minden tanulónk kap egy Erzsébet cipócskát, olyan kis kenyérkét, melyet a jóságos királylány a kötényéből az éhező szegényeknek osztogatott.