VÁROSI TÖRTÉNELEM VERSENY

Hagyományosan András napján, november 30-án tartottuk meg ebben a tanévben is a városi iskoláknak meghirdetett történelem versenyünket. A 6 fordulóból álló versenyben sokoldalú tudásról kellett számot adniuk a versenyzőknek, melyhez a változatos feladatokat Czifrikné Sterczer Szilvia tanárnő állította össze. A kétórás komoly munka után az eredményekre várva süteménnyel kínáltuk megfáradt vendégeinket. Jövőre újra várunk mindenkit!

SZENT ERZSÉBET ÜNNEPE

Szent Erzsébetre emlékezve telt november harmadik hete nálunk. A hétfői napot ünnepi szentmisével kezdtük. Attila atya példabeszédében kiemelte a szeretet és megértés, az önfeláldozás és önzetlenség fontosságát, s röviden felidézte Erzsébet rövid életének főbb állomásait. Erzsébet Magyarországon született, Sárospatakon. Atyja II. András magyar király, anyja merániai Gertrúd volt, aki a Bánk bán című opera egyik fő alakja. Legendás életének jelképévé vált a rózsa, melyet a nyolcadikosok által előadott Erzsébet oratóriumban is láthattunk. Hagyomány szerint iskolánk végzősei elevenítik meg diáktársaik előtt a szentté avatott magyar királylány életét. Az előadás után minden tanulónk kap egy Erzsébet cipócskát, olyan kis kenyérkét, melyet a jóságos királylány a kötényéből az éhező szegényeknek osztogatott.

OVIS SPORTVETÉLKEDŐ

Hagyomány nálunk, hogy az ősz folyamán egy vidám sportvetélkedőn látjuk vendégül 3 óvoda iskolába készülő apróságait. A bemelegítő közös torna után felálltak a csapatok a terem két oldalán egymással szemben és elkezdődött a közel egy órás vetélkedés az érmekért és a kupáért, de elsősorban természetesen a mozgás öröméért. A feladatok között szerepelt labdaváltó, babzsák cipelő, padon kúszó, karikákban szökdelő versenyszám. Kissé fáradtan, de rendkívül izgatottan várták a gyerekek és a felnőttek egyaránt a végeredményt. Természetesen senki nem ment haza üres kézzel, hiszen a dobogóról lemaradt picurkáknak is került 1-1 emlékérem a nyakukba, és Sport szelet is mindenkinek jutott, a jól végzett munka jutalmaként. Öröm volt látni a csillogó szemeket és kipirult pofikat.