AZ ŐSZ LEHULLÓ KINCSEI

„Itt van az ősz, itt van újra”- írta versében Petőfi Sándor .
Az elmúlt két hónapban az időjárás gyakran kedvezett az iskolai és családi kirándulásoknak, túrázásoknak, melyek alkalmával sok őszi termést, falevelet lehetett gyűjteni. E „kincseket” felhasználva alsó tagozatosaink vidám kiállítással örvendeztettek meg mindnyájunkat. Rendkívüli fantáziáról, kreativitásról, kézügyességről tettek tanúbizonyságot az elkészült alkotások.

PAPÍRGYŰJTÉS

Október második hetében papírgyűjtésre buzdítottuk diákjainkat. Úgy gondoljuk hasznos, ha környezettudatosságra, a hulladékok szelektív gyűjtésére ösztönözzük őket. Ismét sikeres napot tudhatunk magunk mögött. Köszönjük a szülőknek a segítséget, hiszen ekkora mennyiségű papír az ő közreműködésük nélkül nem került volna be az iskolába. A befolyt összegek az osztályok kasszáját gyarapítják.
1.a osztály 569 kg 23,7 kg / fő 4. helyezés
1.b osztály 394 kg 15,8 kg / fő 6. helyezés
2.a osztály 1652 kg 75,1 kg / fő 2. helyezés
2.b osztály 3174 kg 144,3 kg / fő 1. helyezés
3. osztály 1582 kg 52,7 kg / fő 3. helyezés
4. osztály 577 kg 19,2 kg / fő 5. helyezés

5. osztály 1313 kg 41,0 kg / fő 3. helyezés
6. osztály 1460 kg 45,6 kg / fő 2. helyezés
7. osztály 2282 kg 87,8 kg / fő 1. helyezés
8. osztály 964 kg 33,2 kg/ fő 4. helyezés

EMLÉKEZÉS AZ ARADI VÉRTANÚKRA

Az ötödik osztályosok osztályfőnökükkel, Bércesné Hegedüs Rózsával már napok óta izgatottan gyakoroltak, hogy méltó módon idézhessék elénk a 169 évvel ezelőtti eseményeket. A visszaemlékezés után megható pillanatok következtek. Apró fiúk és lányok foglalták el a színpadot, hogy megmutassák nekünk és szüleiknek, nagyszüleiknek az elmúlt néhány hét közösséggé formálódásának eredményét egy rövidke műsor formájában. Iskolánk sok éves hagyománya az új diákok eskütétele és polgárrá fogadása. Ez többnyire az első osztályosokat érinti, de minden évben van néhány magasabb évfolyamba hozzánk érkezett tanuló is. Az eskü szövegének közös elmondása után mindenki személyesen vehette át az igazgatónőtől, Turzáné Papp Erikától a névre szóló tanúsítványt és az iskola emblémájával ellátott nyakkendőt vagy sálat, mely az intézményhez tartozást hivatott erősíteni.

SZOBORAVATÁS

Névadónk szobrát avattuk fel iskolánk udvarán. Visegrádi József kezdeményezésére és támogatásával készült el Szent Margit fából faragott szobra. A talpazat elkészítését az Extrém Park Kft. vállalta magára. A szoboravató ünnepségen Bereznai Csaba, a körzet önkormányzati képviselője Szent Margit életét állította követendő példaként a diákok elé, majd Gedő Attila, püspöki biztos áldotta meg az alkotást.