ELSŐÁLDOZÓK BODAJKI ZARÁNDOKLATA

Magyarország egyik legszebb és legősibb zarándokhelyén, Bodajkon ünnepelték a Segítő Szűzanyát, Spányi Antal megyés püspök meghívására az egyházmegye plébániáiról érkező mintegy 300 elsőáldozó és sokszáz zarándok jelenlétével. Az ünnepen nemcsak az első magyar szent család, Szent István, Boldog Gizella és Szent Imre ereklyéi, hanem – a búcsúra érkező Eucharisztikus Kereszttel – számos magyar szent földi maradványai előtt imádkozhattak a hívek a Szent Szűzhöz. Az elsőáldozókat, iskolánkból a jelenlegi 4. osztályosokat a megyés püspök így buzdította: „Itt Bodajkon úgy sejtsétek meg Mária szeretetét, mint aki a magzat Jézust hordozta. Ti is Krisztussal a szívetekben járjatok az élet útján.” Majd arra biztatott mindenkit, legyen közösségben Máriával, nézzen Mária szemével, aki a Kánai menyegzőn meglátta a szükséget szenvedő embert. „Vegyük észre a mellettünk állókat, és nagy bizalommal szóljunk Krisztusnak, hogy segítsen.

KATOLIKUS TÁRSADALMI NAPOK

Szeptember 07-09. között KATTÁRS elnevezéssel nagyszabású rendezvénysorozatot tartottak Székesfehérvár belvárosában, melynek jelmondata ránk nézve is nagy jelentőségű.

„ VAN CÉLUNK! VAN JÖVŐNK!”

Az egyház a Katolikus Társadalmi Napok rendezvényével arra törekszik, hogy üzenetét sikerüljön a társadalom széles rétegeinek átadni – olyan csatornákon is, amelyek a hagyományos, megszentelt liturgikus tereken és formákon túlmutatnak. Arra vállalkoztak, hogy bemutassák az egyház küldetését, üzenetét – ahogy azt a Székesfehérvári Egyházmegyében megéljük. A fesztivál jellegű rendezvényen az előadások és pódiumbeszélgetések mellett számos koncert, tárlatvezetések, társasjáték, színielőadások, sport- és ökológiai programok is helyet kaptak. A záró eseményen, Erdő Péter bíboros által celebrált szentmisén a teljes tantestületünk és ötödikes diákjaink is részt vettek.

RENDHAGYÓ OSZTÁLYFŐNÖKI ÓRA

Szeptember 13-án, csütörtökön felsős diákjaink egy része az iskolán kívül teljesítette tanulói kötelezettségét. Több ezer fiatallal együtt Böjte Csaba atya rendhagyó osztályfőnöki óráján vettek részt Budapesten a Papp László Arénában. Ezen a napon irodalom órát számukra a Petőfi Irodalmi Múzeumban tartottak.

SZÍNHÁZLÁTOGATÁS

Tantestületünk tagjai hozzátartozókkal és volt tanítványokkal kiegészülve ismét Budapesten jártak a Nemzeti Színházban, ahol az Egri csillagok című előadást tekintettük meg, mely mindenkinek nagyon tetszett. Az előadás után meglepetés is várt minket, mivel felmehettünk a színpadra a kulisszák mögé és személyesen találkozhattunk, beszélhettünk, fotózkodhattunk a darab szereplőivel. Köszönet a lehetőségért Bíró Ildikó kolléganőnknek. Újra feledhetetlen élményben volt részünk.

SZÍNJÁTSZÓS ÉVADNYITÓ

Iskolánk színjátszósai szeptember első hetében a táncteremben gyűltek össze, de nem olvasópróbára vagy egy karakter begyakorlására, hanem zsíros kenyér partyra. Pillanatok alatt a terem közepére került az asztal, s rajta a finom libazsír, lilahagyma és kenyér. Nagyon jó hangulatban telt el a délután, miközben azt is megbeszélték, hogy a tanév során milyen színdarabokat fognak betanulni, előadni.

ÉVNYITÓ

A hagyományokhoz híven tanévnyitónkat Bánhidán a Szent Mihály templomban tartottuk. Egyházi iskola lévén ezt minden évben szentmisével összekötve tesszük meg. Nagy örömünkre szolgál, hogy szinte már kicsinek tűnik ilyenkor az amúgy méretes templom. Mint mindig, most is kaptunk útravaló bölcsességet a 2018/2019-es tanévre Turzáné Papp Erika igazgatónőtől és Attila atyától egyaránt. Megújult, szép környezetben kezdhetjük a munkát, 49 izgatott elsős kisdiákkal és 2 új tanító nénivel. Másnap reggel az iskolai kápolnában összegyűlve, a közösség erejét érezve beszéltük meg az előttünk álló tanév legfontosabb eseményeit, és szokásunkhoz híven köszöntöttük az éppen születésnapjukat ünneplő társainkat, nevelőinket.

Sikeres és eredményes tanévet kívánunk minden diákunknak és lélekben mellettük álló szüleiknek!