CSALÁDFA KIÁLLÍTÁS

Ebben a tanévben is meghirdettük a családfakutató versenyt. Az eredeti kutatóprogram szellemi atyja Bencsik János országgyűlési képviselő úr volt, aki az idei kiállítás megnyitón nem tudott vett részt, így a kiállítást Bereznai Csaba alpolgármester úr nyitotta meg. Beszédében kihangsúlyozta, milyen fontos az ember életében a múltjának, gyökereinek ismerete. A pályamunkák komoly kutatásokról és aprólékos precíz munkáról adtak tanúbizonyságot. Sok régi fotót, eredeti dokumentumot állítottunk ki iskolánk emeleti aulájában, melyet a diákok és szüleik által rajzolt családfák egészítettek. A kiállítást diákjaink és a szülők is nagy érdeklődéssel nézegették. Reméljük jövőre még többen kedvet kapnak ehhez a nem kevés időt és kitartást kívánó, de annál izgalmasabb feladathoz, nevezetesen, hogy utánajárjanak annak, kik is ők valójában, hol éltek, mivel foglalkoztak elődeik, közvetlen családtagjaik.

ANYÁK NAPJA

Hazánkban május első vasárnapján az édesanyákra irányul a figyelem. Újságokban, tévében, rádióban róluk hallunk, olvasunk. Önfeláldozásukat, szeretetüket ezen az egy napon próbáljuk meghálálni. Csak remélni tudjuk, hogy diákjainkat sikerül arra nevelni, hogy ez ne így legyen, vagyis az év minden napján az édesanya és a család kiemelt szerepet kapjon az életükben. Természetesen az ünnep kapcsán mi is készülünk műsorral és ajándékokkal, melyet a legkisebbektől a legnagyobbakig őszinte meghatottsággal és szeretettel nyújtanak át tanítványaink.

ELSŐÁLDOZÁS

Fennkölt esemény részesei lehettünk vasárnap Bánhidán. Megszeppent, tágra nyílt, őszinte tekintetű apróságok töltötték meg az oltár előtti széksorokat. A szentmise során Attila atya is kitért e nap fontosságára, megköszönve a családok, a szülők szeretetét és támogatását. Az elsőáldozás után friss pogácsa várta a boldogságtól sugárzó, vidám gyermeksereget a templom melletti Szent Ignác teremben. Jól esett mindenkinek a finom falat, hiszen a reggeli ezen a vasárnapon a legtöbb háznál a tányéron maradt, mert az izgatott apróságoknak a mise előtt bizony nemigen volt étvágyuk.

JUBILEUMI GÁLA

Két évente kerítünk alkalmat arra, hogy tanítványaink egy iskolai gálaműsor keretein belül megmutathassák társaiknak és szüleiknek, nagyszüleiknek, hogy nem csak az iskolapadban teljesítenek jól. Most azonban fontos mérföldkőhöz érkezett intézményünk, hiszen idén ünnepeljük fennállásunk 25. évfordulóját. Az Agórában rendezett műsorban igyekeztünk megmutatni az iskolánkban folyó munka sokszínűségét. Fellépett az énekkarunk, néhány hangszeres zenészünk és a színjátszóink is. Népi énekeseink és néptáncosaink az iskolai hagyományőrzés fontosságát példázták. A változatosságot a könnyedebb és komolyabb produkciók sokfélesége biztosította. Remek hangulatú közös együttlét részesei lehettünk.