Péntek délután a leendő elsősöket és szüleiket hívtuk, vártuk egy kis ismerkedésre, tájékozódásra. Az érkező apróságokat a tanító nénik üdvözölték, majd Turzáné Papp Erika köszöntötte az egybegyűlteket a kápolnában. Az izgalmak oldása érdekében iskolánk diákjai egy kis ajándékműsorral kedveskedtek leendő társaiknak. Ezután kettévált a vendégsereg. Az apróságok a tanító nénik társaságában indultak el, hogy sportvetélkedőn és kézműves foglalkozáson töltsék hasznosan az időt. S míg a csemeték a padban ülve játékos feladatlap segítségével belekóstolhattak az iskolás létbe, szüleik egy vetítéses iskola bemutatót néztek meg és kérdéseket tehettek fel. Gyorsan elröppent a másfél óra. A vidám, de kissé fáradt csöppségeket egy kis süteménnyel és ásványvízzel kínáltuk hazaindulás előtt, s bíztattuk, hogy nézzenek be hozzánk április 6-án is, a 2. Csengőszó rendezvényünkre.