KÓRUSTALÁLKOZÓ

Hagyományos program az egyházmegyében a Budakeszi katolikus iskolában megrendezésre kerülő zenei találkozó. Az iskolánkban működő alsós és felsős diákokból álló énekkar idén is több dallal érkezett. Tanulóink körében népszerű a zene és nemcsak a mai modern változata. Iskolánkból szép számmal járnak zeneiskolába és nagyon sokan tanulnak hangszeres játékot.

KERESZTÉNY BATYUS BÁL

Harmadik alkalommal került megrendezésre a farsangi időszakban a keresztény batyus bál. A rendezvény jótékony célt szolgált, mivel bevételét a bál megálmodója, Attila atya, a diákok nyári hittan és cserkész táborainak támogatására szánja. A rendezvény kötetlen légkörét szolgálta a batyus jelleg, miszerint mindenki az otthonról hozott ételt, italt, süteményt fogyasztotta. Fantasztikus választék volt, s az asztaltársaságok körbekínálgatták egymást. A jó hangulatot közös nótázás is erősítette. Aki ott volt remekül szórakozott, s a közös „téltemetés”, kiszebáb égetés után már vidáman várja a tavaszt.

ALSÓS FARSANG

Az alsós farsangi bálon közel sok látványos és ötletes jelmezbe öltöztetett gyermek felvonulásában gyönyörködhetett a tornateremben összegyűlt népes szülői, rokoni sereg. A sok egyéni ötlet mellett, néhány remek csoportos beöltözést is láthattunk. Nehéz volt a zsűri dolga. A mulatozást vidám táncházzal folytattuk. Közel 1 órán át roptuk a táncot, s közben, aki megéhezett, megszomjazott a büfében ízletes szendvicsekből, süteményekből választhatott. Lelkes anyukák és apukák segédkeztek órákon át a bál előtt és alatt a „bőségasztal” létrehozásában és a kiszolgálásban. Ezúton is köszönjük nekik.

OVISOK LÁTOGATÁSA

Nagy izgalomban teltek február első napjai iskolánk alsó tagozatában. Hétfőn, kedden és szerdán 10 órától betekinthettek iskolai életünkbe azok az apróságok, akik szeptembertől már iskolásnak vallhatják magukat, talán éppen „szentmargitosnak”. Kipróbálhatták milyen érzés kisdiáknak lenni. Az izgatott és kíváncsi pindurkákat ezekre az órákra az óvó nénik kísérték el, de várunk vissza mindenkit a szülőkkel együtt a márciusi és áprilisi CSENGŐSZÓ rendezvényeinkre. Találkozzunk március 2-án, pénteken 16 órakor!

CSENGŐSZÓ

Péntek délután a leendő elsősöket és szüleiket hívtuk, vártuk egy kis ismerkedésre, tájékozódásra. Az érkező apróságokat a tanító nénik üdvözölték, majd Turzáné Papp Erika köszöntötte az egybegyűlteket a kápolnában. Az izgalmak oldása érdekében iskolánk diákjai egy kis ajándékműsorral kedveskedtek leendő társaiknak. Ezután kettévált a vendégsereg. Az apróságok a tanító nénik társaságában indultak el, hogy sportvetélkedőn és kézműves foglalkozáson töltsék hasznosan az időt. S míg a csemeték a padban ülve játékos feladatlap segítségével belekóstolhattak az iskolás létbe, szüleik egy vetítéses iskola bemutatót néztek meg és kérdéseket tehettek fel. Gyorsan elröppent a másfél óra. A vidám, de kissé fáradt csöppségeket egy kis süteménnyel és ásványvízzel kínáltuk hazaindulás előtt, s bíztattuk, hogy nézzenek be hozzánk április 6-án is, a 2. Csengőszó rendezvényünkre.