TANTESTÜLETI SZÍNHÁZLÁTOGATÁS

A Magyar Kultúra Napját tantestületünk is megünnepelte. Iskolánk dolgozói hozzátartozóikkal közösen egy szép színházi élmény részesei lehettek. Budapesten a Nemzeti Színházban a Körhinta című előadást tekintettük meg, mely mindenkinek nagyon tetszett. Az előadás után meglepetés is várt minket, mivel felmehettünk a színpadra a kulisszák mögé és személyesen találkozhattunk, beszélhettünk, fotózkodhattunk a darab szereplőivel. Köszönet a lehetőségégért Bíró Ildikó kolléganőnknek.

FELSŐS FARSANG

Hippy stílus. E jelszó jegyében zajlott idén a felsős farsang. Tanárok és diákok egyaránt ilyen ruhába igyekeztek bújni ezen az estén. Persze a jelmezek sem maradtak el, farsangról lévén szó. Minden évfolyam képviseltette magát csoportosan. Az ötödikesek „gumimaciknak” öltöztek, a hatodikosok a Hupikék törpikék mesefilmet idézték elénk. A hetedikések kalózprodukciója és szalmaszoknyás tánca mindenki elismerését kivívta. Na és nem maradtak ki a bolondozásból legfelsőbb évfolyamunk diákjai sem, akik egy valóságos lakodalom hangulatát hozták el nekünk. Azért akadtak bátor egyéni jelmezesek is. A jó hangulatú este nagy részét természetesen a zene és a tánc töltötte ki. S mivel a tombolahúzás sem maradt el, remélhetőleg mindenki elégedetten, apró ajándékokkal gazdagodva térhetett haza.

HITTAN VERSENY

Érden, a Mariánum Általános Iskolában minden évben rendeznek az egyházmegye oktatási intézményei számára hittan versenyt. Hetedikeseink 10 csapatból a 3. helyezést érték el. A versenyre Attila atya kísérte el tanítványait, aki nagyon büszke volt a szép eredményre. A csapat tagjai: György Réka, Hidas Blanka és Szekernyés István voltak. Gratulálunk!

A MAGYAR KULTÚRA NAPJA

Január 22. a Himnusz születésnapja. 1823-ban ezen a napon fejezte be Kölcsey Ferenc nemzeti imádságunk megírását. Néhány éve ezt a napot a Magyar Kultúra Napjaként ünnepeljük országszerte. Iskolánkban sem feledkeztünk meg a méltó megemlékezésről. Bíró Ildikó tanárnő Kölcseyre és a magyar nyelv szépségeire igyekezett ráirányítani figyelmünket. Idén is igyekeztünk megmutatni diákjaiknak, hogy milyen sok mindent takar a kultúra fogalma, s mennyi szeletébe kóstolhatnak bele intézményünk falai közt. Az ünnepi megemlékezés alkalmat adott az elmúlt időszak versenyeredményeinek a közösség elé tárására is. Az eredményhirdetés néven ismertté vált esemény során gratuláltunk mindazoknak, akik a szeptembertől decemberig terjedő időszakban olyan versenyeredményt értek el, mely városi, egyházmegyei szinten öregbítette iskolánk hírnevét.

SZENT MARGIT ÜNNEPE

Iskolánk névadójára, Szent Margitra emlékezve telt január harmadik hete nálunk. Intézményünk idén ünnepli a 25. tanévét, így az ünnepi szentmisére sok vendég érkezett hozzánk. Spányi Antal megyéspüspök által celebrált misén az egyházmegye több papja, az egyházi iskolák püspöki biztosai segédkeztek. Püspök atya példabeszédében kiemelte a tisztaság, az önfeláldozás és önzetlenség fontosságát, s röviden felidézte Margit rövid életének főbb állomásait, aki egész életét a vezeklésnek szentelte. 1254-ben, huszonnyolc éves korában halt meg. Halála után közel 700 évvel, 1943-ban szentté avatták. Legendás életének jelképévé vált a liliom. Az ötödik osztályosok hittan órákon felkészültek egy szent Margit életét bemutató rövid színjátékkal is, mely még közelebb hozta tanulóinkhoz iskolánk névadóját.