0
0
0
s2sdefault
Decemberben minden csütörtökön roratéra vagyis hajnali misére hívtuk és vártuk diákjainkat és szüleiket. Már az első alkalommal örömmel tapasztaltuk, hogy szép számmal gyűltünk össze hajnali fél 7-kor az iskolai kápolnában. A kora reggeli derengés, az ima, majd az azt követő közös reggeli különleges hangulatot adott az egész napnak. Természetesen híre ment a meghitt eseménynek a diákok között, s hétről – hétre egyre többen szerették volna egymásnak és önmaguknak is bizonyítani saját akaraterejüket. Mert valljuk be őszintén ez is kellett ahhoz, hogy a decemberre már az iskolai teljesítéstől megfáradt diák lemondjon az alvásról, s amikor kortársai még az egyik oldalukról a másikra fordulnak, ő már együtt imádkozzon értük is. Sok kicsi és nagy, sőt jó néhány volt diák vett részt a hajnali miséken, s beszélgettek utána a finom reggeli mellett a közelgő ünnepről.