Néhány éve lehetőség van arra, hogy magyarországi diákok határon túli magyarlakta területekre látogassanak egy pályázat útján elnyerhető komoly összegű támogatás segítségével. Az idei tanévben újra pályáztunk, s az előző hetedikes évfolyam után most is szerencsésnek bizonyultak tanítványaink. A bicskei tagintézménnyel közösen 4 felejthetetlen napot töltöttek el Felvidéken. Visszaérkezve a hetedikes utazók házigazdaként kalauzolták végig diáktársaikat a forgószínpadszerűen kialakított helyszíneken. Első állomásként a négy nap képes beszámolóját nézhették meg a tanulók paravánon elhelyezett képkiállításon és vetítéses formában. A második helyszín a történelmi és irodalmi ismeretek bővítését szolgálta. A nap zárásaként egy vetélkedőn dőlt el, melyik csapat gyűjtötte és raktározta el az emlékezetében a legtöbb információt. Az ehhez kapcsolódó feladatsor javításában és értékelésében újra fontos szerepet kaptak a nap házigazdái, a hetedikesek. Biztosak vagyunk benne, hogy ezzel a projekt nappal nagyon sok értékes tudáshoz sikerült juttatni tanulóinkat.