A hagyományokhoz híven augusztus utolsó napján, délután öt órakor megtartottuk tanévnyitónkat Bánhidán a Szent Mihály templomban. Egyházi iskola lévén ezt minden évben szentmisével összekötve tesszük meg. Nagy örömünkre szolgál, hogy szinte már kicsinek tűnik ilyenkor az amúgy méretes templom, mivel diákjainkat szüleik is elkísérik életük e lényeges eseményére. A misén Attila atya a legtöbb figyelmet természetesen a legkisebbekre, a 43 első osztályba érkező kisdiákunkra szentelte. A liturgikus részek után az igazgatónő, Turzáné Papp Erika köszöntötte a tanulókat és hozzátartozóikat. Rövid évköszöntő beszédében elmondta, hogy részben megújult, szép környezetben kezdhetjük a munkát, 2 elsős osztállyal és több, tanulmányaikat felsőbb évfolyamokban nálunk folytató új diákkal. Másnap reggel az iskolai kápolnában összegyűlve, a közösség erejét érezve beszéltük meg az előttünk álló tanév legfontosabb eseményeit, és szokásunkhoz híven köszöntöttük az éppen születésnapjukat ünneplő társainkat, nevelőinket.

Sikeres és eredményes tanévet kívánunk minden diákunknak és lélekben mellettük álló szüleiknek!