Diákjaink vetítéssel, zenével és versekkel tarkított műsorukban megpróbálták elmagyarázni iskolatársaiknak a még ma is érthetetlen és nehezen elfogadható döntést, melynek következtében hazánk elvesztette területének több mint 2/3-át, lakosságának jelentős részét. A döntést, mely népünk történelmébe gyásznapként írta be magát. A döntést megváltoztatni nem tudjuk, de az Országgyűlés 2010. május 31-én a Nemzeti összetartozás napjává nyilvánította az első világháborút lezáró trianoni békeszerződés aláírásának napját, június 4-ét. Ennek fontosságáról és jelentőségéről is szót ejtett Turzáné Papp Erika igazgatónő, és buzdította diákjainkat a határon túli magyar lakta területek felkeresésére, megismerésére családjaikkal a vakáció ideje alatt.