BEISKOLÁZÁS

2. Csengőszó

2019. április 5.

16.00-17.30

(Ez egyben beiratkozás is.)

Beiratkozáshoz

szükséges
dokumentumok listája

A virágdíszbe öltözött iskola utoljára hívogatta osztálytermükbe érkező nyolcadikosainkat, akik ott a vállukra akasztották az útra indulókat illető, sok emlékkel és személyes üzenettel megtöltött tarisznyákat. A ballagók elsőként az aulát keresték fel, ahol a Szent Margit domborműnél Attila atya búcsúzott tőlük közös énekkel, útra indító, megszívlelendő gondolataival. Itt helyezték el a köszönet virágait a vázában, s kérték, hogy a Szűzanya fogadja oltalmába valamennyi ballagót. Az utolsó séta során, az iskola folyosóit érintve vonultak nyolcadikosaink a tornaterembe, ahol a Himnusz eléneklése után a hetedik osztályosok képviselői búcsúztak tőlük. A ballagók nevében Benő Liliána búcsúzott az intézménytől, az itt maradó diáktársaktól és tanároktól. Az ünnepélyes zászlóátadást követően Turzáné Papp Erika igazgatónő mondta el búcsúzó gondolatait, melyet a virágátadás követett. Ezen a délutánon került sor a 2016/17-es tanév tanulói Szent Margit-díj átadására is, melyet idén Császár Mária Terézia kapott. Ballagási ünnepségünk a Boldogasszony Anyánk kezdetű régi magyar himnuszunk közös eléneklésével zárult. Idén iskolánk ballagási ünnepségén a 8. osztály 31 tanulója búcsúzott intézményünktől. Bércesné Hegedüs Rózsa osztályfőnök bocsátotta útjukra őket.