BÉRMÁLÁS

A bérmálás szentsége a Szentlélek különleges kiáradását adja meg nekünk, mint ahogyan az apostoloknak megadta pünkösd napján. A keresztség kegyelme Isten ajándéka, amely a keresztényekben a bérmálás kegyelme által válik teljessé, mint a „ keresztény nagykorúság „ szentsége. Egy ilyen ünnepi alkalomra gyűltünk össze több százan május 21-én, vasárnap bánhidán a Szent Mihály templomban. Iskolánkból a 7. és 8. osztályosok számára volt nagy nap ez a vasárnap. Ünnepélyes öltözékben és arckifejezéssel érkeztek a templomba rokonaik kíséretében, hogy részesei lehessenek e szentségnek. Az ünnepi szentmisét Spányi Antal megyéspüspök celebrálta, melynek részeként kezét a bérmálandókra helyezte és megkente homlokukat szent krizmával (megszentelt olajjal), hogy e cselekedet által megkapják a Szentlélek pecsétjét.

ELSŐÁLDOZÁS

Fennkölt esemény részesei lehettünk Bánhidán. Ezen a napfényes, szép vasárnapon hófehér ruhába öltözve érkeztek harmadikos diákjaink a Szent Mihály templomba az elsőáldozási ünnepi szentmisére. Megszeppent, tágra nyílt, őszinte tekintetű apróságok töltötték meg az oltár előtti széksorokat. A szentmise során Attila atya kitért e nap fontosságára, megköszönve a családok, a szülők szeretetét és támogatását is.

ANYÁKNAPJA

Májusban színesbe öltözik a természet. Virágok százai pompáznak réteken, kertekben, parkokban. Általuk mondunk köszönetet az édesanyáknak a gondoskodásért, aggódásért, segítségért, önzetlen szeretetért, mely végig kísér minket egész életünkön. Ilyenkor nemcsak családi körben ünnepelünk, hanem iskolai műsorokkal is meglepik szüleiket a gyerekek zenélve, dalolva. Nagy örömünkre szolgál, hogy mindezt nem csak a kisebbek teszik meg, hanem felsőseink is készültek egy-egy kedves műsorral.