BEISKOLÁZÁS

2. Csengőszó

2020. március 27.

16.00-17.30

(Ez egyben beiratkozás is.)

Beiratkozáshoz

szükséges
dokumentumok listája

EHM TÖRTÉNELEM VERSENY

Iskolánk idén is meghirdette a Székesfehérvári Egyházmegye fenntartásában működő intézmények tanulói számára történelemversenyét. Nagy örömünkre ebben az évben újra vendégeink között üdvözölhettük a felvidéki Perbetéről érkezett csapatot, akiket az igazgatónőjük személyesen elkísért. A komoly szellemi viadalnak minden esztendőben hagyományos eleme az egyháztörténet is. A hat fordulóból álló vetélkedő valamennyi feladatsora komplex tudást, gyors és pontos feladatmegoldást igényelt. A rendkívül változatos feladatok között volt keresztrejtvény, komoly forrásismeretet feltételező idézetek felismerése, lyukas szöveg, fogalmak pontos, szakszerű meghatározása és totó is, de nem hiányozhattak a térképhasználati ismereteket igénylő próbák sem. A hosszú megmérettetést követően ebéddel láttuk vendégül a versenyzőket, s a kora délutáni órákban már az eredményhirdetésre is sort kerítettünk.

1. helyezett: Mindszenty József Általános Iskola Budaörs

2. helyezett: Szent Erzsébet Általános Iskola Mór

3. helyezett: Szent László Általános Iskola Bicske

WEÖRES SÁNDOR SZÍNJÁTSZÓ TALÁLKOZÓ

A tanév végéhez közeledve nagy izgalmak vártak Bíró Ildikó tanárnőre és szakköröseire. Minden évben ilyenkor rendezik meg a Weöres Sándor Megyei Színjátszó Találkozót, melyen mindig sok csoport méri össze tehetségét és tudását. Szeptember óta folyt a lázas készülődés. Először ki kellett választani a megfelelő művet, melyet a csoport képességeihez mérve át kellett szerkeszteni. Ezután következett a szereposztás, majd az olvasópróbák. A több hónapnyi munka végén pedig egy igazi színpadon, vakító reflektorok fényében kellett elvarázsolni a közönséget, és no persze a zsűrit. Volt izgalom a színfalak mögött, de megérte a fáradtság. A csoport által előadott mű, a Lúdas Matyi ezüst minősítést kapott.

HÚSVÉT

A feltámadást dicsőítő húsvétot hosszú felkészülés előzi meg, testben és lélekben. A negyven napos böjt és a lelki gyakorlatok mellett a környezetünk, a természet megújulása is ebben segít. Kedden, a tavaszi szünet előtti utolsó tanítási napon közös ünnepi szentmisén vettünk részt, megemlékezvén Jézus Krisztus keresztre feszítéséről és kínszenvedéséről. A misét megelőző héten 2 alkalommal lehetőséget biztosítottunk a szentgyónásra. A keresztútjárásra a felsőgallai Kálvárián sok család kísérte el Attila atyát. Az iskolában a húsvéti hagyományokat is felelevenítettük, népi locsolóverseket olvastunk, s a nagyobbak igyekeztek néhány finom sütemény receptjét is megtanulni, hogy a locsolókat saját készítésű finomsággal is meglephessék.

A KÖLTÉSZET NAPJA

Sok éve hagyomány már, hogy fiatalon elhunyt költőnk, József Attila születésnapján egy pillanatra a versekre, az irodalomra fordítjuk figyelmünket. Ezt tesszük mi is Bíró Ildikó tanárnő irányításával. Ezen a délelőttön az osztályok az aulában gyűltek össze, hogy társaik és tanáraik előtt csakúgy saját kedvtelésükre verseket mondjanak. Valóban egymás szórakoztatására és egy kellemes hangulatban együtt töltött délelőtt reményében, hiszen ezen a rendezvényen nincs zsűri, nem hirdetünk helyezetteket. Nyertes itt mindenki, aki megtanult egy verset, s az is, aki mások szavalatából újabb ihletet, kedvet merített.

CSENGŐSZÓ 2.

Az áprilisi általános iskolai beíratás előtt megtartottuk második CSENGŐSZÓ rendezvényünket, melyen lehetőségük volt az iskolánk iránt érdeklődő szülőknek közvetlenül információkhoz jutni a nálunk folyó munkáról. De mivel az iskolaválasztás fontos szereplője maga az elsőbe készülő gyermek, ezért ilyenkor rájuk is gondolunk. Amíg az anyukák és apukák az intézményvezető tájékoztatóját hallgatták vagy esetleges kérdéseikre kaptak választ, addig az apróságokat egy kis sport és kézműves foglalkozással szórakoztattuk. Az érdeklődés e második rendezvényünkön is nagy volt, csakúgy mint a februári első Csengőszó alkalmával. Reméljük mindenki hozzájutott a kívánt információkhoz és segítségére lehettünk e nehéz döntés meghozatalában.