BEISKOLÁZÁS

2. Csengőszó

2020. március 27.

16.00-17.30

(Ez egyben beiratkozás is.)

Beiratkozáshoz

szükséges
dokumentumok listája

A kapcsolattartás, volt növendékeink sorsának nyomon követése lényeges számunkra. Szerencsére ez nem csak a mi részünkről igaz. Ezért találunk minden évben, márciusban egy olyan péntek estét, amikor egymásra szánjuk az időt, jól kibeszélgetjük magunkat. Csodálatos érzés, hogy egészen „régi” tanítványaink is eljönnek ilyenkor nosztalgiázni.

Jó volt látni benneteket és várunk mindenkit jövőre is!

MÁRCIUSI IFJAK

Tavasz az ébredés, az újjászületés, a megújulás, a tettek évszaka. És a reményé. Így lehetett ez 169 évvel ezelőtt is. Azon a bizonyos napon a Pilvax kávéházban összegyűlt ifjak sem sejtették mit indít el mozgalmuk Magyarországon. Oly sok évvel később 2017 márciusának egy délelőttjén rendhagyó módon idézték elénk a nagy nap eseményeit és hangulatát a hetedikesek. Nemzeti lelkületünk szimbólumai sem hiányozhattak ezen eseményről. Jó volt végigtekinteni diákjainkon, akik ünnepi öltözékéről nem maradt le a kokárda, március 15-e jelképe. A műsor végén jelképes főhajtással tisztelegtünk elődeink előtt, akik bátorsága, hitvallása, kitartása ma is erőt sugároz felénk. Diákjain délután ugyanezzel az összeállítással a NAV munkatársai számára tették emlékezetessé az ünnepi összejövetelt.

CSENGŐSZÓ

Péntek délután, miután diákjaink hazatértek hétvégi pihenőjükre, újra benépesült iskolánk. A leendő elsősöket és szüleiket vártuk egy kis ismerkedésre, tájékozódásra. Az érkező apróságokat a tanító nénik üdvözölték, majd Turzáné Papp Erika köszöntötte az egybegyűlteket a kápolnában. Ezután kettévált a vendégsereg. Az apróságok a tanító nénik társaságában indultak el, hogy sportvetélkedőn és kézműves foglalkozáson töltsék hasznosan az időt, míg szüleik az igazgatónő segítségével virtuális séta során ismerhették meg az iskola épületét. Gyorsan elröppent a másfél óra. A vidám, de kissé fáradt csöppségeket egy kis süteménnyel és ásványvízzel kínáltuk hazaindulás előtt, s bíztattuk, hogy nézzenek be hozzánk

április 7-én, a 2. Csengőszó rendezvényünkre.

HAMVAZÓSZERDA

A hamvazószerda keresztény ünnep. A templomban a mise után a pap az előző évi szentelt barka hamujával rajzolja a keresztet a hívek homlokára, az alábbi mondat kíséretében: „Ember, emlékezz rá, hogy porból vagy és porrá leszel.” Ezt nevezik hamvazásnak, ami a nagyböjt kezdetét jelző szertartás. A hamuval hintés ősi jelképe a bűnbánatnak, mivel a hamu az elmúlásra, a halálra figyelmezteti az embert. Iskolánkban minden évben közös szentmisét tartunk ezen a napon. Prédikációjában Attila atya megemlítette a böjt fontosságát, kitérve a gyerekekre vonatkoztatott részére. Tőlük az egyház nem a hús elhagyását várja, hanem valamiről való lemondást, valamitől való önmegtartóztatást.