BEISKOLÁZÁS

2. Csengőszó

2019. április 5.

16.00-17.30

(Ez egyben beiratkozás is.)

Beiratkozáshoz

szükséges
dokumentumok listája

KERESZTÉNY BATYUS BÁL

Harmadik alkalommal került megrendezésre a farsangi időszakban a keresztény batyus bál. A rendezvény jótékony célt szolgált, mivel bevételét a bál megálmodója, Attila atya, a nyári cserkésztábor megszervezésére szánja. A rendezvény kötetlen légkörét szolgálta a batyus jelleg, miszerint mindenki az otthonról hozott ételt, italt, süteményt fogyasztotta. Fantasztikus választék volt, s az asztaltársaságok körbekínálgatták egymást. A jó hangulatot közös nótázás és tréfás vetélkedő is erősítette. Aki ott volt remekül szórakozott, s a közös „téltemetés”, kiszebáb égetés után már vidáman várja a tavaszt.

Alsós farsang

Az alsós farsangi bálon sok ötletes jelmezbe öltöztetett gyermek felvonulásában gyönyörködhetett a tornateremben összegyűlt népes szülői sereg. A sok egyéni ötlet mellett, néhány remek csoportos beöltözést is láthattunk. Nehéz volt a zsűri dolga. Míg ők visszavonultan tanakodtak, mi a mulatozást vidám táncházzal folytattuk. 1 órán át roptuk a táncot, s közben, aki megéhezett, megszomjazott a büfében ízletes szendvicsekből, süteményekből választhatott. Természetesen nem maradhatott el a nap végén a tombolasorsolás sem. A sok ugrálás után jól esett az apróbb és nagyobb talpaknak egyaránt megpihenni a padlón, s izgatottan várni a szerencsét.

FELSŐS FARSANG

Csillogás. E jelszó jegyében zajlott idén a felsős farsang. Tanárok és diákok egyaránt ilyen ruhába igyekeztek bújni ezen az estén. Persze a jelmezek sem maradtak el, farsangról lévén szó. Minden évfolyam képviseltette magát csoportosan. Az ötödikesek „McDonalds csapatnak”, a hatodikosok „szinkronúszóknak” öltöztek. A hetedikések vidám jamaicai hangulatot varázsoltak nekünk, míg a nyolcadikosok elénk idézték a Harry Potter film néhány híres alakját. Azért akadtak bátor egyéni jelmezesek is. A jó hangulatú este nagy részét természetesen a zene és a tánc töltötte ki. S mivel a tombolahúzás sem maradt el, remélhetőleg mindenki elégedetten, apró ajándékokkal gazdagodva térhetett haza.

JAZZ DÉLELŐTT

Diákjaink izgatottan várták szerda délelőtt a negyedik órát. Meglepetés koncertre gyűlt össze a tornateremben az egész iskolai közösség. A Filharmónia Magyarország szervezésében 3 remek zenész érkezett hozzánk, hogy a zene a fiatalok által kevésbé ismert műfajával ismertesse meg tanulóinkat. Egy órás műsoruk címe az „Ilyen a jazz” volt. A remek hangulatú zenei délelőtt azonban nem csak a szórakozásról szólt, hanem szinte észrevétlenül tanítottak a hangszerekről és a zenei kifejező eszközökről is. Mindez természetesen nem valósulhatott volna meg Bereznai Csaba alpolgármester úr, újvárosi képviselő nagylelkű támogatása nélkül. Köszönjük neki ezt a szép, tartalmas és kitűnő kikapcsolódást adó zenei élményt.