0
0
0
s2sdefault
Január 22. a Himnusz születésnapja. 1823-ban ezen a napon fejezte be Kölcsey Ferenc nemzeti imádságunk megírását. Néhány éve ezt a napot a Magyar Kultúra Napjaként ünnepeljük országszerte. Iskolánkban sem feledkeztünk meg a méltó megemlékezésről. Bíró Ildikó tanárnő Kölcseyre és a magyar nyelv szépségeire igyekezett ráirányítani figyelmünket, tanítványai pedig gyönyörű versekkel ajándékoztak meg mindnyájunkat. Nemzeti kultúránk másik ékkövét, a zenét varázsolta elénk énekkarunk, majd zongorajátékával Almer Júlia és Kertész Dániel, furulyával Benő Liliána és Kádár Boglárka. A népi kultúra nagy érték iskolánkban, örömünkre szolgál, hogy sok tanítványunk a szabadidejében is hobbiként műveli a néptáncot. Tálas Fanni és Bagi Dávid pedig egy csodálatos népi hangszeren, a citerán mutatta meg iskolatársainak kimagasló zenei tudását. Idén is igyekeztünk megmutatni diákjaiknak, hogy milyen sok mindent takar a kultúra fogalma, s mennyi szeletébe kóstolhatnak bele intézményünk falai közt.