Néhány éve lehetőség van arra, hogy magyarországi diákok határon túli magyarlakta területekre látogassanak egy pályázat útján elnyerhető támogatás segítségével. Most is szerencsésnek bizonyultak tanítványaink. A bicskei tagintézménnyel közösen 4 felejthetetlen napot töltöttek el Felvidéken. Visszaérkezve lehetőséget biztosítottunk egy hosszabb élménybeszámoló megtartására. A hetedikes utazók házigazdaként kalauzolták végig diáktársaikat a forgószínpadszerűen kialakított helyszíneken. Első állomásként a négy nap képes beszámolóját nézhették meg a tanulók vetítéses formában. Bíró Ildikó tanárnő előadásában Wass Albert Üzenet haza című versét hallgatták meg, majd történelmi dokumentumok segítségével felidézték a határok átrendezése után kialakult területi elhelyezkedést és annak következményeit. A képzőművészet szintén szerepet kapott, így a következő helyszínen egy térplasztikát készítettek a diákok. A nap zárásaként egy vetélkedőn dőlt el, melyik csapat gyűjtötte és raktározta el az emlékezetében a legtöbb információt. Az ehhez kapcsolódó feladatsor javításában és értékelésében fontos szerepet kaptak a hetedikesek. Biztosak vagyunk benne, hogy ezzel a projekt nappal nagyon sok értékes tudáshoz sikerült juttatni tanulóinkat.