ÁLTALÁNOS ISKOLA - 2020

2. Csengőszó

2020. március 27.

16.00-17.30

(Ez egyben beiratkozás is.)

Beiratkozáshoz

szükséges
dokumentumok listája

Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa Yehudi Menuhin kezdeményezésre emelte október 1-jét A ZENE VILÁGNAPja rangjára. Évről-évre szokás nálunk, hogy ezen a napon egy tanítási óra erejéig összegyűlik az egész iskola és hangszeres zenével és természetesen közös énekléssel szórakoztatjuk el a jelenlévőket. Több éves hagyomány az is hogy, az egész napot a zenének szenteljük, mégpedig oly módon, hogy a tanítási órák közötti szünetekben az iskola aulájában örömzenélhetnek mindazok, akik elég bátrak, hogy fellépjenek alkalmi “színpadunkon”. Hatalmas sikert arattak ezek a produkciók. Jó volt látni, ahogy szünetről-szünetre egyre többen gyűltek össze a szőnyegen. A szép muzsikaszó nem csak a diákokat vonzotta, mert bizony az irodákból is ki-kikukkantottak néhány percre az ott dolgozók. A kellemes dallamok mellett még az otthonról hozott tízórai is jobban ízlett és az iskolagyümölcs program almái is ízletesebbnek tűntek.