Pedagógusait ünnepelte a Székesfehérvári Egyházmegye a hagyományos Szent Gellért napi konferenciáján és díjátadóján. Spányi Antal megyés püspök ünnepi beszédében az igazi tanítót állította példaképül, aki felismeri diákja Istentől kapott képességeit, adottságait és küldetésének tartja a nemzet nevelését, a kor divatjaitól független, keresztény értékek közvetítését. A főpásztor Gellért püspök és Szent István nyomán arról beszélt, látnunk kell, hogy mi magyarok honnan indultunk és látnunk kell a célt: olyan fiatalokat kell nevelni ennek a nemzetnek, akik műveltek, okosak, felismerik az igazságot, Isten jelenlétét a világban, és nemcsak tudják mit kell tenniük, de felelősséggel vállalják a nemzet szolgálatát. „Ezer éves kereszténységünket az igaz tanítóknak is köszönhetjük, akik nemcsak tanítani, de nevelni is tudtak, akik példaként állnak előttünk, ahogy a testvérhez lehajló szeretettel és reménnyel küzdöttek mások jobbátételéért. Szent Gellértnek, a tanítók védőszentjének napján tartott konferencia a Szent István Házban folytatódott. A fehérvári pedagógus konferencián a megyés főpásztor felkérésére Sipos Imre helyettes államtitkár tartott előadást, aki előadásában a köznevelés aktuális kérdéseit taglalta, bemutatva a megújuló rendszer eredményeit és további feladatait, amelyek hozzájárulnak a köznevelés minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének erősítéséhez. A találkozó a Szent Gellért díjak és kitüntető címek átadásával folytatódott, ahol tanácsosi címet kapott Tálosi Valéria kolléganőnk is. Az ünnepség végén a püspök zárszavában az egyházmegye és a szerzetesi iskolák pedagógusainak megköszönte a fiatalokért végzett áldozatos munkájukat, és azt kívánta mindig hálás szívvel végezzék szolgálatukat, találják meg az örömet Istentől kapott hivatásukban.