A diákok még élvezték a vakáció utolsó napjait, amikor iskolánk dolgozói már a 2016/17-es tanév előkészítésén munkálkodtak. Persze az értekezletek mellett jutott idő egy kis ünneplésre is, így felköszöntöttük a nyári szabadság ideje alatt névnapjukat ünneplőket és Zoli bácsit, aki 40 évvel ezelőtt állt munkába és azóta is fiatalos lendülettel dolgozik. A hagyományokhoz híven augusztus utolsó napján, délután öt órakor megtartottuk tanévnyitónkat Bánhidán a Szent Mihály templomban. Egyházi iskola lévén ezt minden évben szentmisével összekötve tesszük meg. Nagy örömünkre szolgál, hogy diákjainkat szüleik is elkísérik, az alsó és felső tagozatosokat egyaránt. Másnap reggel az iskolai kápolnában összegyűlve, a közösség erejét érezve beszéltük meg az előttünk álló tanév legfontosabb eseményeit, és szokásunkhoz híven köszöntöttük az éppen születésnapjukat ünneplő társainkat, nevelőinket. Sikeres és eredményes tanévet kívánunk minden diákunknak és lélekben mellettük álló szüleiknek!