Az egyházmegye összes oktatási intézménye képviselteti magát a tanévet megnyitó püspöki szentmisén. Iskolánk 30 jó tanuló, jó közösségi munkát végző diákkal és 10 pedagógussal érkezett csütörtök délután Székesfehérvárra. A meleg ellenére remek hangulatban telt az utazás, melynek első állomása Gánton egy közös ebéd volt. Délután 4 órakor kezdődött az ünnepélyes tanévnyitó szentmise, melyen a diákok és pedagógusok mellett az egyházmegye papjai és püspöki biztosai is jelen voltak. Az idei Veni Sancte rendhagyó volt, hiszen most emlékeztünk meg Kaszap István születésének 100. évfordulójáról, így a mise után közösen mentünk át egykori iskolájához. A ciszterci gimnázium falán püspök atya, a város polgármestere és államtitkár úr együtt avatták fel az emléktáblát. A hosszú, bár tartalmas napba hazaindulás előtt még egy rövid fagyizás is belefért.