0
0
0
s2sdefault
Munkahelyi közösségünk kétévente nagyobb utazásra, zarándoklatra indul. Idén II. János Pál, szentté avatott pápánk szülőhazájára, Lengyelországra esett a választás. Az útra elkísért minket Attila atya is. Örömmel vettük, hogy kollégáink házastársai szintén szép számmal tudtak csatlakozni hozzánk. Utunk első nap Zakopánéba vezetett, ahol az Magas Tátra csodálatos hegyvonulatában gyönyörködhettünk. Második napunk délelőttjén megnéztük Krakkó híres főterét, bekukkantottunk a Posztócsarnokba, felmentünk a Wawelba. Délután Wielicka sóbányájában ereszkedtünk a föld alá, ahol egy csodálatos sókápolnában vettünk részt Attila atya szentmiséjén. Utolsó napunk sem szűkölködött programokban. A reggelt Krakkó híres zarándokhelyén egy gyönyörű szentmisével kezdtük, ahol hálát adtunk az Úrnak, hogy eljuthattunk ide közösen. Ezután Wadowice következett. Ebben a hangulatos lengyel kisvároskában látta meg a napvilágot Karol Wojtyla, a későbbi II. János Pál pápa. Ismét sok tudással és élménnyel gazdagodtunk, melyet igyekszünk majd megosztani tanítványainkkal.