Tavasz az ébredés, az újjászületés, a megújulás, a tettek évszaka. Így lehetett ez 168 évvel ezelőtt is. Azon a bizonyos napon a Pilvax kávéházban összegyűlt ifjak sem sejtették mit indít el mozgalmuk Magyarországon. Oly sok évvel később 2016 márciusának egy reggelén rendhagyó módon idézték elénk a nagy nap eseményeit és hangulatát a hetedikesek a tornateremben. Jó volt végigtekinteni diákjainkon, akik ünnepi öltözékéről nem maradt le a kokárda, március 15-e jelképe. A műsor végén jelképes főhajtással tisztelegtünk elődeink előtt, akik bátorsága, hitvallása, kitartása ma is erőt sugároz felénk. Néhány nappal később pedig a bánhidai szoborparkban helyezte el iskolánk koszorúját Turzáné Papp Erika igazgatónő és Fekete Zoltán tanárúr.