Január hatodika vízkereszt napja, Urunk megjelenésének ünnepe. Ezt olvastuk ezen a napon az evangéliumban: „ A csillagot meglátva nagyon megörültek. Bementek a házba és ott látták a Gyermeket anyjával, Máriával. Földre borulva hódoltak előtte, majd kinyitották kincses zsákjaikat és ajándékokat adtak neki: aranyat, tömjént és mirhát.” Vízkereszt vagy Háromkirályok napja zárja a karácsonyi ünnepkört. Egyházunk ezt a napot parancsolt ünneppé tette, így a téli szünet után mi is közös misére gyűltünk össze az iskola kápolnájában. Nagy örömmel vettük, hogy a szülők, nagyszülők közül, akik megtehették velünk együtt voltak ezen a szép reggelen. Alig fértünk be, s voltak olyanok, akik már csak az ajtóban állva kísérték figyelemmel az eseményeket. A szokásos liturgikus részek után Attila atya megszentelte a vizet, ami majd végigkíséri egész évünket, életünket. A szentmise végén emlékeztette a diákokat arra is, hogy komoly munka vár mindnyájukra a félévi zárást megelőző időben. Kiemelte különösen a nyolcadikosokat, akik a továbbtanulás célegyenesébe értek, hiszen elkezdődnek a felvételi jelentkezések és lezajlik január 16-án a központi írásbeli felvételi is.