Cím

2021. november 22.

Digitális munkarend

ÓVODA-ISKOLA KÖZÖS KARÁCSONYA

Karácsony előtt a munkahelyi nagy rohanásban egy estére lelassítunk. Az óvoda és az iskola nevelői és dolgozói összegyűlnek egy közös szentmisére, melyen együtt imádkozunk diákjainkért és családjaikért. A mise utáni közös „vacsorán” lehetőség nyílik egy kis kötetlen beszélgetésre az óvó nénik és a tanítók között. Ezeket a miséket korábban a bánhidai templomban tartottuk. Az utóbbi években az iskolai kápolnában vagy az óvoda tornatermében gyűlünk össze, s a terített fehér asztal élményét a táncterembe, tornaszobába varázsolt alkalmi „éttermünk” szolgáltatja.

HATÁRTALANUL

Néhány éve lehetőség van arra, hogy magyarországi diákok határon túli magyarlakta területekre látogassanak egy pályázat útján elnyerhető komoly összegű támogatás segítségével. Az idei tanévben újra pályáztunk, s az előző hetedikes évfolyam után most is szerencsésnek bizonyultak tanítványaink.

2022-es kirándulás

2019-es kirándulás

2018-as kirándulás

Lengyelországi kirándulás

Iskolánk 10. osztálya, 2023.május 31-én, háromnapos tanulmányi kirándulásra indult. Utazásunk során Krakkó és környéke legfontosabb nevezetességeit kerestük fel. Kis-Lengyelország felfedezése során megismerkedtünk a lengyel-magyar történelem fő kapcsolódási pontjaival. Kirándulásunk Zakopanéban egy rövid túrával zárult. Az utazás a Wacław Felczak Alapítvány Polonica Varietas pályázatának támogatásával valósulhatott meg.

Széchenyi 2020

A kedvezményezett neve: Szent Margit Általános Iskola
A projekt címe:
Energetikai korszerűsítés a tatabányai Szent Margit Általános Iskolában
A szerződött támogatás összege: 118.665.175 Ft
A támogatás mértéke: 100%
A projekt tartalmának bemutatása
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2015.03.02.
A projekt azonosító száma: KEOP-4.10.0/E/12-2014-0078